У вас немає досвіду роботи в IT? Не біда. Ми покажемо вам, як скласти привабливе резюме для успішного працевлаштування в IT-компанію.
Резюме – це ваша візитна картка для потенційного роботодавця. І якщо всередині напівпорожній лист з контактами та освітою, шанси потрапити на співбесіду – 0.
Що ж написати, щоб зацікавити роботодавця і потрапити на інтерв’ю? Про це і піде мова в нашій статті.
1. Зверніть увагу на оформлення вашого резюме
Погодьтеся, кожному з нас приємно взяти в руки подарунок, гарноупакований в стильну коробочку, з бантиком або підписом. Так ось і упакуйте своє резюме так, щоб скоріше хотілося подивитися, що всередині. Скористайтеся спеціальними додатками, в яких є готові рішення. Ми з нашими студентами робимо резюме в Canva. Але ви можете використовувати будь-який інший ресурс, який вам подобається.
Фото. Ми всі з вами люди, і рекрутер в першу чергу шукає в команду людину, тому йому точно хочеться “заглянути вам у вічі”, навіть якщо ці очі будуть на аркуші.Фото має відповідати вашому зовнішньому вигляду в реальності.
Повірте, не треба влаштовувати студійну фотозйомку з нарядами напрокат, макіяжем та зачіскою, коли в звичайному житті ви 7 днів на тиждень вдягаєте толстовку з джинсами.
Попросіть кого-небудь із знайомих зробити звичайне життєве фото з легкою посмішкою. У Level Up кожен студент може звернутися з таким проханням до наших співробітників, і ми не просто сфотографуємо, але і допоможемо обробити фото при необхідності.
2. Покажіть зацікавленість вакансією
Ну візьміть мене в вашу класну компанію. У вас такі класні івенти, намагаюся жодного не пропускати, стежу за новинами на вашому сайті, підписаний в LinkedIn і соцмережах, користуюся вашими додатками …
Приблизно такий посил повинен бути на самому початку вашого резюме. Так, хтось із вас саркастично хіхікнув зараз, але якщо проаналізувати, то ці 2 пропозиції виділять вас серед інших претендентів як мінімум тому, що ви:
- знаєте основну інформацію про потенційного роботодавця
- цікавитеся технологіями, з якими працює компанія
- хочете потрапити саме сюди, а не “куди-небудь вже”
3. Покажіть, що ви готові багато вчитися
В першу чергу напишіть про профільну освіту, яке допоможе вам на тій посаді, куди ви відгукнетеся. Навіть якщо це 1-денний інтенсив, але він пов’язаний, наприклад, з правильною організацією робочого часу, його необхідно вказати.
Звичайно з куди більшою ймовірністю рекрутер запросить вас на співбесіду, якщо ви пройшли профільне навчання тривалістю не менше 6 місяців. Адже це означає, що ви можете ставити собі довгострокові цілі, йти до них, та досягати.
Про ці 6 місяців ви потім згадайте, коли вже будете працювати в компанії і вам будуть кожні півроку складати план індивідуального розвитку.
Конечно с куда большей вероятностью рекрутер пригласит вас на собеседование, если вы прошли профильное обучение длительностью не менее 6 месяцев. Ведь это означает, что вы можете ставить себе долгосрочные цели, идти к ним, и достигать.
Стажування при компаніях і навчальних центрах, участь в Хакатони, – пишіть все. Це говорить про вашому великому бажанні розвиватися, використовуючи всі доступні ресурси.
Навіть якщо бачите, що деяких навичок вам бракує, наприклад недостатній рівень володіння англійською мовою, напишіть, що ви вивчаєте його в даний момент. Рекрутер побачить, що ви ознайомилися з вимогами, і чесно говорите про свої навички на даний момент.
4. Опишіть наявний досвід роботи
Вже давно всі звикли до того факту, що люди змінюють професію в будь-якому віці і можуть прийти з будь-якої сфери. Покажіть те, що вмієте робити. Був кар’єрний ріст – прекрасно. Значить, працювали на результат. Основні обов’язки були пов’язані з фінансовими показниками та документацією – супер. Ви дуже відповідальні, вам можна довіряти.
Коротко опишіть свої основні обов’язки на попередньому місці роботи, вкажіть назву компанії і період, коли ви працювали.
5. Розкажіть про свої досягнення
Не переживайте, якщо після випускного диплом подарували мамі на довгу пам’ять, він вам не знадобиться. Але те, що він у вас є вказати потрібно. Назва, спеціальність, форма навчання – перерахуйте все.
Навіть якщо всі ваші досягнення були ще в інституті, а на роботі не було можливості себе проявити, вкажіть це.
Як правило, випускники ВНЗ діляться на 2 категорії:
- відмінники з безліччю досягнень в конкурсах і олімпіадах;
- масовики-витівники, які частенько прогулювали заняття, беручи участь в різних студентських рухах. В їхньому арсеналі не менш досягнень, але за культурно-масові заслуги.
ак ось, незалежно від того, до якого типу ставилися ви, вказати це теж варто.
Літнє стажування, практика. Будь-які ініціативи, які допомагають отримати знання та навички – це і є ваш “міні” досвід. Вкажіть те, що виходить у вас найкраще.
Розкажіть про свою дипломну роботу, напевно ви працювали над її створенням дуже довго.
6. Визначте, на який зарплатний мінімум ви готові погодитися
Всі хочуть отримуєте $ 1000 $ зі старту. Але чи знаєте ви, коли станете ефективним співробітником для цієї компанії хоча б на цю 1000 $?
Проаналізуйте ринкові пропозиції по місту, і визначте, на якій мінімум ви готові погодитися зі старту, який період зможете протриматися і чесно скажіть про це на співбесіді. Звичайно, у кожного з нас можуть бути певні обставини (сім’я, наймана квартира), які не дозволяють нам зарплату в 300 $, але в цьому випадку варто подумати заздалегідь і накопичити невеликий запас. Це тимчасово. Через кілька місяців ваша зарплата виросте в 2 рази і далі буде зростати в арифметичній прогресії.
Вірте в свої сили та можливості!