Кожна людина має якості, які допомагають їй працювати краще. Для тих, хто вибрав професію тестувальника (QA), будуть корисними ці 7 навичок, які склали викладачі навчального IT-центру Level Up.
Тестування – частина процесу розробки програмного забезпечення, створення сайтів або мобільних програм у кожній IT-компанії. QA-інженер стежить за якістю розробки програмного забезпечення та перевіряє функціонал на відповідність технічної документації та значно здешевлює вартість розробки та знижує ризики.
7 навичок, які необхідні тестувальникам (QA):
1. Уважність
Увага до дрібниць та деталей – це найголовніше у роботі QA Engineer. Кожна кнопка та функція повинні працювати коректно. Цікавість та уважність тестувальника допомагають компанії створювати кращі продукти та сервіси, а йому самому досягати цілей.
2. Аналітика
До початку тестування необхідно вивчити роботу програми та зрозуміти, чим вона буде корисна користувачеві. Для пошуку проблем та проблем необхідно пройти різні сценарії, шукати помилки, ставити себе на місце користувача. Погляд з різних сторін, логічні зв’язки, вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки дуже допоможуть тестування програмних продуктів. Аналіз тестів та їх результатів дозволить робити прогнози та наступного разу враховувати всі нюанси.
3. Тайм-менеджмент
Ефективність та виконання завдань передбачає вміле керування власним часом. Це дозволить пріоритезувати всі завдання, дотримуватись графіка та не підбивати інших учасників процесу, наприклад, програмістів, які поправляють функціонал програми зі звітів відділу QA.
4. Командна робота
Ви точно співпрацюватимете з іншими тестувальниками, програмістами, менеджерами проекту та замовниками. Взаємодія з кожним учасником проекту дозволить знайти оптимальне рішення у кожному проекті та кожному пункту. Без навичок командної роботи буде складно досягти взаєморозуміння та ефективно працювати.
5. Комунікація
Комунікація допоможе донести інформацію зі звіту про помилки до інших учасників процесу розробки. Швидкий, коректний та зрозумілий виклад думок стане значною перевагою тестувальника.
6. Технічна база
Технічні знання знадобляться тестувальнику-початківцю: мова запитів SQL, складання тестової документації, Unit-тести та автоматичне тестування коду, тест дизайн, методологія Scrum і т.д. По-перше, навички роботи з технологіями допоможуть виконувати прямі обов’язки краще. По-друге, дрібні баги можна буде виправити самостійно. Готовність вивчати і розбиратися в новій інформації дозволять будь-якому фахівцеві стати на рівень вище за інших у команді.
7. Проактивність та завзятість
Ці якості точно стануть корисними в IT-індустрії, що розвивається швидкими темпами. Ініціативність покаже всім, що у вас є ідеї, готовність працювати та брати на себе відповідальність. Завзятість та терпіння, робота над собою та над завданнями, покаже силу волі та орієнтацію на результат.