Як зважитись на кардинальну зміну спеціальності, коли вже маєш статус та ім’я у професії?
Історія Інни Набокової – шлях від наукового дослідника до UI/UX дизайнера.
- Чи є вибір професії у юному віці таким, що визначає долю людини на все життя?
- І навіщо починати все спочатку: вчитися, докладати зусиль, шукати, коли життя вже налагоджене та впорядковане?
Саме на ці питання мала колись відповісти собі одна із найкращих випускниць курсу Web/UI/UX дизайн Інна Набокова.
Інна отримала освіту за фахом інженер-будівельник та здобула ступінь кандидата технічних наук у цій сфері. Працювала дослідником у науковій лабораторії. Але одного разу вона вирішила кардинально змінити своє життя і вступила до учбового центру Level Up на курс Web/UI/UX дизайн. Що привело її до такого рішення? – про це ми поговорили з Інною.
Інно, чому ви прийняли рішення щодо зміни роботи, адже ви успішно працювали за спеціальністю багато років поспіль?
З часом починаєш думати про те, чи своєю справою займаєшся, чи хочеш ти цим займатися і надалі? І в якийсь момент сам собі даєш чесну відповідь : «Ні, це не моє, це мені набридло та не приносить задоволення».
Ви самі прийшли до рішення щодо кардинальної зміни професії, або хтось підштовхнув Вас до цього?
Мене давно вабила сфера ІТ своєю динамічністю, можливостями розвитку та широтою сфер застосування. Спочатку я хотіла стати тестувальником. Читала літературу та інформацію в інтернеті, розбиралася.
Чоловік підказав мені ідею зайнятися UX дизайном як дуже цікавим та перспективним напрямком. Я також почала займатися самоосвітою. Але не змогла впорядкувати та систематизувати знайдену інформацію. Тоді намагалася піти більш простим шляхом – вивчати CSS. Опрацювала масу літератури, в основному англомовної. Але повного розуміння та знань, які можливо застосувати практично, це мені також не дало.
Хтось із знайомих згадав, що чув прекрасні відгуки про курс Марії Кострової в учбовому центрі Level UP. Бесіда з викладачем стала останнім аргументом на користь рішення щодо мого вибору. Я записалася на курс.
І ані хвилини про це не пожалкувала. Курс виправдав усі мої сподівання.
Згадайте ваші емоції та враження від перших занять у Level UP.
Емоції переповнювали. Чудова подача матеріалу. Про складні речі викладач розповідав легко, з гумором. Коли шукаєш та вивчаєш інформацію самостійно, то не розумієш «куди пливти» у цьому інформаційному океані. Вивчаєш все, що попадається, але не можеш сам укласти це в систему.
А викладач курсу чітко систематизувала інформацію, відповідала на будь-які питання, мотивувала рости та розвиватися. Особливо надихали нас приклади із досвіду Марії.
Багато було і домашніх завдань. Але це дуже добре, особливо для тих, хто прагне не просто знати, а робити, застосовувати на практиці та рости як професіонал.
Марія Кострова «поставила нас у колію» та задала вірний та чіткий напрямок руху. Пояснювала, надавала приклади із практики, вчила мислити як професіоналів
Ми постійно отримували зворотній зв’язок від викладача, навіть іноді у неробочий час, коли вкрай необхідно було обговорити з нею якісь питання або ідеї щодо виконання домашнього завдання. Вона дуже відповідально відносилась до своєї справи та щиро хвилювалась за своїх студентів.
Скільки часу займало у вас виконання домашніх завдань?
Я витрачала на це досить багато часу. Але я мала мету – освоїти професію. Я розуміла для чого я працюю. Взагалі, у кожного своя ступінь мотивації. Дехто з нашого курсу не мав наміру дуже напружуватися, а, можливо, хотів лише визначитися – «моє чи не моє». Цілі у всіх різні. Але, без сумніву, кінцевий результат навчання прямо пропорційний докладеним зусиллям та витраченому часу
Ваша випускна робота була визнана найкращою на курсі. Серед присутніх на захисті проекту був представник компанії Tubik Studio Максим Рамозов, який високо оцінив ваш результат. Чи багато часу і зусиль зайняла у Вас підготовка підсумкового проекту?
Так, я багато працювала над випускним проектом. Остаточною стала аж третя версія роботи. Але мені подобається цим займатися. Я розуміла, заради чого працюю і горіла ідеєю. Моя викладач була не тільки моїм наставником, а й нещадним критиком. Я переробляла і переробляла. Але це дало насправді крутий результат
Розкажіть будь ласка, як складається ваша кар’єра після закінчення курсу? Чи знайшли Ви роботу своєї мрії?
Я б збрехала, якби сказала, що моментально знайшла саме таку роботу, про яку мріяла. По-перше, я маю знання, та не маю достатнього досвіду. По-друге, не тільки потенційні роботодавці обирають мене, а і я обираю роботу, адже не хочу працювати аби де «щоб було»
Я розробила один проект, як фрілансер. Виконала кілька тестових завдань для працевлаштування у крупні компанії. Поки що пазл ідеально не склався.
Тестові завдання, які не стали моєю перепусткою на нову роботу, стали основою для мого портфоліо. Я поступово їх доопрацьовую та покращую із застосуванням нового досвіду та знань.
Зараз я працюю з кар’єрним консультантом навчального центру Level Up, яка допомагає готуватися до співбесіди. Це додає мені впевненості.
Розумію, що треба мати істинну мотивацію та характер, щоб досягти мрії. І знаю, що я на вірному шляху. Я маю знання, які в мене ніхто не відбере, та мету. Тому працевлаштування – це питання часу.
Інно, ваш приклад може стати мотивацією та гарним прикладом для багатьох людей. Що ви побажаєте нашим нинішнім та майбутнім студентам?
Я бажаю не боятися змін у житті. А якщо ви відчуваєте, що дійсно на вірному шляху, бути наполегливими у досягненні мрії.
Успіхів всім у навчанні та працевлаштуванні!