Інтерв’ю з Дмитром Клименко

02.09.2019 1 хв

Історія Дмитра Клименка, який не побоявся, отримавши диплом ВУЗу, змінити життя та став тестувальником у VRG Soft

Як знайти в собі сили та наважитись на такий крутий розворот у своєму житті?

«Коли розумієш, що знайшов своє, то просто отримуєш кайф від процесу – ніякі складності не лякають», – вважає Дмитро Клименко.

Здобув економічну освіту, а знайшов себе в ІТ

Дмитро закінчив Хіміко-Технологічний університет за фахом «Економічна кібернетика». Але навіть не намагався шукати роботу за спеціальністю, а відразу пішов на курси. Чому він вирішив кардинально змінити напрямок та як досяг успіху в сфері ІТ? – спитаємо Дмитра.


Дмитре, розкажи будь ласка, чому ти вирішив освоїти саме спеціальність «Тестування ПЗ»?

Закінчуючи Хіміко-Технологічний університет я розумів, що економіка – це однозначно не моє. Потрібно було визначатися та починати шукати роботу.

Звісно, це питання турбувало всю мою сім’ю. Мій дядько працює програмістом, а його дружина – тестувальником. І якось при зустрічі він у мене запитав, чи знаю я що-небудь про тестування ПЗ. Я нічого на той момент про ІТ не знав і якось не цікавився цією сферою. Дядько настійно порекомендував почитати про це. І понеслося…

Я підписався на всілякі сайти, читав статті, дивився відео. А потім дізнався, що серед моїх друзів є людина, яка закінчила  курс «Тестування ПЗ» у Level Up. Його відгуки та враження були тільки позитивні, тому я не роздумуючи прийняв рішення. Вже через тиждень я зателефонував з метою записатися на курс.

Вже через тиждень я подзвонив з метою записатися на курс.


Можеш згадати свої перші враження та емоції від занять та викладача?

Оскільки на момент запису на курс я вже багато читав, цікавився професією тестувальника, то я чітко розумів ким я хочу бути. Я реально уявляв себе тестувальником, яким може бути моє робоче місце.

Коли я прийшов на перше заняття, наш викладач – Максим Дорофєєв,  замотивував мене ще більше. У мене була чітка мета – закінчити курси, щоб отримати професію.

Макс підживлював нас кожне заняття своїм особистим прикладом, корисними порадами, практичними кейсами для проходження співбесіди, завжди говорив, що відмови на співбесідах – це теж досвід, засмучуватися взагалі не можна, потрібно ретельніше готуватися до наступної співбесіди.


Як проходило твоє навчання? Чи виникали якісь складності у процесі?

Моє навчання проходило дуже легко, якщо чесно. У нас була класна група. У нас, як і у всіх інших груп, був загальний чат, в якому ми спілкувалися.

Якщо у когось виникали питання – ми один одному допомагали розібратися, викладач підказував. Завжди відправляв нам презентації, щоб ще раз переглянути цей матеріал, все повторити.

І, якщо чесно, я так кайфував від цього процесу, що у мене ні разу не виникало бажання кинути або пропустити заняття. Для мене було незрозуміло, чому мої одногрупники пропускають заняття, або зовсім припиняють ходити. Люди, які починають щось робити, але при виникненні якихось перешкод вирішують все кинути і піти, не зможуть досягти мети.

Люди, які починають щось робити, але при виникненні будь-яких перешкод вирішують все кинути і піти, не зможуть досягти мети.


Скільки часу після закінчення курсу тобі знадобилося, щоб знайти роботу? Як відбувався процес пошуку?

Після закінчення курсу у мене пішло приблизно 3-4 тижні, щоб потрапити на роботу.

Ще в процесі навчання я зробив своє резюме. Потім нам прислали посилання на Telegram-канал Level Up, в якому публікувалися всі junior-вакансії. Я почав відгукуватися на ці вакансії, пішов на першу співбесіду.

Мені відмовили тому що в мене був дуже малій практичний досвід. Я попросив у друга приклад тестового завдання, намагався його виконати у вільний час, щоб до наступної співбесіди бути готовим.

Потім у Level Up була конференція “Ваша кар’єра в ІТ”, на якій було дуже багато різних компаній. Ми з хлопцями там мали нагоду познайомитися, поспілкуватися з роботодавцями та обмінятися контактами. В результаті мене запросили ще на 4 співбесіди. І саме остання стала успішною.

Це була вакансія в компанію VRG Soft, яку я побачив у нашому Telegram-чаті та відразу ж звернувся до консультанта по кар’єрі Level Up.

Аня допомогла відкоригувати моє резюме та відправила його рекрутеру. Згодом зі мною зв’язалися та призначили співбесіду.

Після співбесіди я виконав техзавдання приблизно за тиждень, після чого мені надіслали офер. І на сьогоднішній день у мене вже 3 місяці реального досвіду.


Дмитре, твій успішний досвід початку кар’єри в IT надихає. Що би ти побажав людям, які тільки но починають свій шлях у сфері IT?

Озираючись назад, згадуючи себе в самому початку, хочу всім хлопцям та дівчатам, які не знають, з чого почати, як дійти до кінця, як не розчаруватися після першої невдачі, сказати: у будь-якій ситуації необхідно зібрати всю свою волю в кулак і йти до своєї мети!

Мета – про неї треба думати кожен день, робити максимально все для її досягнення.

Все буде відмінно, якщо ви будете відповідально ставитися до навчання, виконувати домашні завдання, відвідувати івенти у Level Up. Не пропускати жодної нагоди знайомства з роботодавцями та HR’ами компаній, читати новини та статті, відповідно вашої спеціальності.

А ще – практикуватись, практикуватись і практикуватися – в технології, спілкуванні, співбесідах та англійській мові.

Натхнення та успіху всім у досягненні мети!