Як потрапити в IT-індустрію?

17.07.2019 1 мин
Як потрапити в IT-індустрію?

Приємні новини для тих, хто вирішив зробити абгрейт у власній кар’єрі та розпочати шлях в IT. Вам не доведеться знову вступати до університету й проходити 5 років навчання! Ми розкажемо про три основні шляхи, як потрапити в IT і зробити круту кар’єру.

Через зростання сегменту, попит на IT-спеціалістів постійно зростає. Роботодавці зацікавлені в кількості та якості випускників. Вони відкривають власні навчальні курси і стажування, щоб максимально ефективно підготувати та адаптувати потенційних кандидатів для роботи в компанії та обрати найкращих.

Щоправда, потрапити на такі курси можна, якщо у вас є базова підготовка або досвід написання коду і, звичайно, високий рівень англійської мови.

Але що робити, якщо зазначених знань немає?

IT-професію можна отримати кількома способами:

  • самостійне навчання по відео-урокам та зі спеціальною літературою
  • онлайн-курси
  • оффлайн навчання на IT-курсах

Займатися по відео-урокам зможе лише надорганізована та надвідповідальна людина. Дуже складно організувати самому собі навчальний процес, до того ж ви позбавляєте себе можливості порадитися з кимось: а така необхідність у вас рано чи пізно з’явиться.

Якщо ви хочете самі обирати час та тривалість навчання, то онлайн-курси можуть стати для вас чудовим рішенням. Ви можете займатися, коли вам заманеться. Для цього вам потрібно мати лише власний ПК достатньої потужності для проходження курсу. Також вам доведеться робити домашні завдання та отримувати зворотній зв’язок від викладачів.

Звісно, набагато ефективніше займатися в групі оффлайн.

В такому випадку ви можете розраховувати на такі переваги:

  • практика на заняттях та домашні завдання
  • зворотній зв’язок від викладача
  • пряме спілкування та обмін досвідом з іншими студентами
  • можливість запитати у викладача про всі незрозумілі моменти безпосередньо під час навчання
  • постійний контроль з боку викладача та позитивні чи негативні оцінки за роботу, є гарним мотиватором не кинути все на півшляху

Загалом IT-курси можуть тривати від кількох місяців до одного року. Все залежить від рівня складності, ступеню поглибленого вивчення та набору програм, які потрібні для оволодіння тією чи іншою професією.

Пам’ятайте, що за 3 місяці неможливо стати з нуля хорошим програмістом. Тому якщо навчальний центр виступає з такими рекламними оголошеннями, тікайте! Це звичайний обман.

Якщо ви обрали для себе IT, будьте готові, що вам потрібно постійно навчатися, слідкувати за тенденціями та вміти шукати інформацію. Курси дадуть вам чудовий фундамент, знання для старту та можуть привчити навчатися самостійно.

Але це щедро окуповується: заробітна плата в IT-сфері навіть у початківця значно вища, ніж середня по Україні, і підвищення залежатиме від вас, а не від настрою керівника. В IT-компаніях розробляють план розвитку працівника на рік, або навіть два чи три. Тобто ви на старті побачите, до чого прагнути і які перспективи у вас попереду.

Якщо ви амбіційна людина, яка мріє працювати над цікавими проектами або створювати продукти, які будуть змінювати світ, готові постійно змінюватись і навчатися новому, то успіх в IT-сфері вам гарантовано.