З нуля до Senior game IOS developer усього за 3 роки – Історія Андрія Коновальського

13.08.2019 1 хв

Чи може саморозвиток та навчання новій спеціальності стати пріоритетом у житті, коли вже маєш успішний досвід у веденні бізнесу?

«Так, тому що це робота над собою, яка дозволяє підвищити рівень планки успішності», – вважає Андрій Коновальський, який досягає успіху практично у всьому, за що береться.

Андрій отримав університетський диплом за фахом «Фінанси та кредит. Банківська справа та страхування». У 19 років організував бізнес з SEO-оптимізації та контент-маркетингу. Чому він вирішив почати практично з нуля у сфері ІТ та за рахунок чого досяг успіху і в цьому? – спитаємо Андрія.

Андрію, чому ви обрали саме спеціальність фінансиста? І коли ви зрозуміли, що ваш вибір був помилковим?

На «Фінанси та кредит» я потрапив не зовсім свідомо. Просто не розумів ще, чим хочу займатися в житті. Навіть на деякий час кидав навчання. Тому що зрозумів, що особливо корисних для себе знань я не отримував.

У 19 років я вже організував свій бізнес, де на практиці отримував більше інформації, яку можна застосовувати у веденні свого діла в сучасних умовах.

Я мав невеликий офіс, найманих працівників. Займався SEO-оптимізацією та контент-маркетингом. Справи йшли непогано до моменту початку кризи. Але в той час я добре «прокачав» свої знання у сфері ведення бізнесу, маркетингу, управління персоналом. Я вчився цьому на практиці, причому не на чужому підприємстві, а на своєму власному.

Коли все пішло на спад, я обрав нову сферу діяльності – e-commerce. За рахунок того, що я вже мав досвід та знання, це було вже не так складно. Я швидко вивів кілька інтернет-магазинів на прибуток.

Але мріяв про роботу в ІТ-індустрії.


Чому саме напрям ІТ став вашою метою?

Ще коли я навчався у школі, по телевізору показали рекламу комп’ютерних курсів. Ми з моїм старшим братом «загорілися» цією ідеєю.

І батьки відправили нас на навчання, де я провчився аж 5 років. Вивчав такі дисципліни як : оператор комп’ютерного набору, основи програмування на Паскаль, С++, php.

У той час я заклав базу своїх знань. Читав багато книжок з програмування.

Але по закінченню курсів я не став розвиватися у цьому напрямку далі. Я жив у невеликому місті, де не були представлені IT-компанії.

Коли я переїхав до Дніпра, то побачив, що існує велика IT-спільнота. Я спостерігав, як активно розвивається ця сфера. В ній затребувані спеціалісти, високий рівень оплати праці. І тоді, маючи деякий початковий багаж знань, я став шукати, як можна потрапити в ІТ.


Розкажіть, будь ласка, як ви обрали напрямок у сфері ІТ, у якому почали та продовжуєте розвиватися?

Свої базові знання я почав застосовувати на практиці ще у період ведення бізнесу. Сам писав плагіни для своїх інтернет-магазинів. Розумів, як працювати з базами даних.

Але я усвідомив, що не хочу бути php розробником. Тому що це специфічний напрямок. У кожної компанії свої вимоги і згодом вони «вирощують» вузьких спеціалістів виключно під специфіку конкретної компанії.

Одного разу я натрапив на відео, де один хлопець розповідав, як він знайшов себе у напрямку «мобільна розробка», зміг досягти успіхів та переїхав у США.

Я зрозумів, що напрямок mobile має менше рамок, на нього великий попит та інтерес. Крім того, для мене було можливо обрати таку сферу, де я міг би вести власний бізнес та працювати дистанційно.

Мої власні пошуки інформації не могли дати мені впорядкованої системи знань. Я почав шукати хороші курси і дізнався, що у Level Up набираються групи на IOS та Android. Повагавшись між цими двома напрямками, я поспілкувався з викладачем. І він допоміг мені зробити остаточний вибір.


Пам’ятаєте своє перше заняття у Level Up?

Коли я вступив на курс, група вже деякий час займалася. Я мав «доганяти». Всі травневі свята я присвятив вивченню матеріалу, щоб швидко включитись у навчання. На першому моєму занятті розглядали досить непросту тему. Я не був знайомий ні з ким. Було досить складно. Але згодом я влився у навчальний процес і навчався успішно.


Як швидко після закінчення курсу ви знайшли роботу за новою спеціальністю?

Коли я вступив на курс у Level Up, я практично відразу паралельно приступив до стажування для IOS-розробників у аутсорсинговій компанії. Я шукав спосіб отримувати знання, тому відвідував ці заходи одночасно. При чому курси у Level Up давали надійну теоретичну основу, а стажування дозволяло відразу застосовувати на практиці.

По закінченню курсу та стажування, мене практично відразу взяли у компанію, як одного з найперспективніших. Комусь із моїх однокурсників було лінь робити домашні завдання. Прийшли, послухали, пішли. А мені було важливо отримувати знання. Я багато вчився, і на стажуванні намагався виділитися: виконував завдання, задавав питання. І це принесло бажаний результат.


Як в подальшому складається ваша кар’єра?

Я успішно відпрацював кілька років у компанії. Потім зрозумів, що маю рухатися далі. Зараз я влаштувався дистанційно у кіпрську компанію Game Studio Heatherglade, яка займається розробкою ігор. Починаю думати про те, як інтегрувати свій досвід та знання у власний бізнес.

Андрію, ваша життєва історія може надихнути багатьох людей, які шукають свій шлях у житті. Адже ви завжди чітко визначаєте цілі у житті та впевнено їх досягаєте.


Що би ви могли побажати тим, хто хоче знайти себе у сфері ІТ, майбутнім та нинішнім студентам Level Up?

Коли людина сама починає вчитися, шукати інформацію, відсутність системи та підтримки часто заставляє опускати руки.

Я би порадив тим, хто хоче працювати у сфері ІТ та не має спеціальної освіти, обов’язково йти на спеціалізовані курси, які дають те, що неможливо здобути самостійно:

  • Систему у подачі інформації
  • Практичні приклади
  • Товаришів та колег, з якими можна поділитися, обговорити питання
  • Підтримуючі заходи, направлені на інтеграцію знань у кар’єру, а саме різні івенти, конференції, знайомство з потенційними роботодавцями, тощо.
  • Викладач – ментор завжди готовий допомогти у будь-яких питаннях.

Крім того, успіх навчання я визначив би двома формулами:

Прийшли + посиділи + пішли = нульовий результат

Основне навчання + домашні завдання + практика + самостійне вивчення = успіх

Щоб успішно пройти співбесіду та отримати хорошу роботу, необхідно кілька сотень годин практики.

Я щиро бажаю всім розвиватися, ставити для себе цілі та досягати їх, здійснювати мрії та отримувати задоволення від своєї справи!