Від емоційного вигорання до роботи своєї мрії

14.08.2019 1 хв

Історія Юлії Ситник – після 8 років у кол-центрі знайшла роботу дизайнера відразу після закінчення курсу.

 Що робити, коли щоденна робота не приносить ніякого задоволення?

«Шукати таку роботу, де будеш займатися улюбленою справою», – вважає випускниця курсу «Основи графічного дизайну» Юлія Ситник.

Юлія працювала впродовж 8 років оператором кол-центру. Коли одноманітне спілкування з клієнтами почало виснажувати, вона вирішила обрати професію дизайнера. На чому оснований її вибір, і до яких змін у житті він призвів ? – про це ми поговорили з Юлією.

Юля, ви раніше займалися дизайном? Чому ви вирішили обрати цей напрямок?

Я дуже довго працювала у кол-центрі. Це так мені набридло, що я хотіла одного – знайти роботу, яка не пов’язана зі спілкуванням з клієнтами. Розглядала різні варіанти. Вибір мені допоміг зробити чоловік. Його робота пов’язана з дизайном. Він переконав мене, що цей напрямок не тільки цікавий, а й затребуваний.

Його колега пройшов раніше курс «Основи графічного дизайну» у  Level Up і дуже рекомендував викладача курсу Артура Альбертовича як досвідченого та грамотного спеціаліста, фаната своєї справи.

Тому я йшла цілеспрямовано та свідомо.


Які цілі ви ставили перед собою, коли прийшли на курс?

Для мене було важливо освоїти нові навички. Адже я починала з нуля. Ніколи до цього не мала справи з дизайном. Мені важливо було зрозуміти всі процеси.

Артур Альбертович дуже у цьому допоміг. Надавав багато прикладів, підказував, де можна застосовувати ті чи інші прийоми. Всі його настанови відклалися у пам’яті. Зараз в роботі це мені дуже в нагоді.


Як проходило ваше навчання? Які труднощі у вас виникали?

Я уважно слухала. Спочатку намагалась конспектувати, але потім дуже виручали відеозаписи лекцій. Я приходила додому, ставила запис, та одночасно робила завдання у Photoshop або Illustrator. Більше практики – більше навичок!

Іноді робота здавалась мені монотонною. Але з часом я звикла до цих моментів і зараз мені дуже подобається.

Були думки, що можливо це не моє, оскільки я не вважаю себе творчою людиною. А творчих завдань було досить багато: придумати, намалювати.

Але я зрозуміла, що креативність приходить з часом. Просто необхідно поринути у процес, довести деякі навички до автоматизму. І це вивільняє творче начало, яке, безумовно, є у кожної людини.


Як вам вдалося перемогти негативні думки та успішно закінчити курс?

По-перше, я хотіла довести справу до кінця. По-друге, мені дуже допомогла підтримка мого чоловіка. Він сам дизайнер-самоучка. Іноді він мені підказував якісь ідеї зі свого досвіду та практики, а іноді і я вже могла здивувати його якимись прийомчиками та «фішками», яких він не знав.

Такий тандем у родині дуже надихав. Мені було цікаво. І саме це додавало віри в успіх справи.


Що вам найбільше сподобалось у курсі «Основи графічного дизайну»?

Я вважаю, що найбільша цінність цього курсу окремо і навчального центру Level Up в цілому – це людський ресурс.

Донести інформацію, допомогти, знайти підхід до кожного студента – все це чудово вдавалося нашому викладачеві. А приклади з особистого досвіду допомагали та надихали.


Після успішного закінчення навчання та захисту підсумкової роботи чи було у вас розуміння, що робити далі?

Так. Тому що за 2 тижні до закінчення навчання я натрапила у чаті Level Up на вакансію. Типографія термінового шукала нового дизайнера. Я відразу ж подала резюме і мене взяли на стажування. Там я згодом і залишилась працювати.

Цікаво, що пропозицію щодо постійного працевлаштування я отримала саме в день захисту моєї підсумкової роботи.


Чи продовжуєте ви розвиватися у сфері дизайну?

Так. Навчання – це безупинний процес. В типографії, де я працюю, я осягаю нюанси роботи з широкоформатним друком, пізнаю Corel Draw, переймаю досвід, вчусь. Мені вже запропонували доповнити мою роботу менеджерськими обов’язками.


Що би ви могли порадити людям, які шукають, який напрямок в ІТ обрати?

На сьогодні сфера ІТ – це величезна кількість можливостей. І напрямків багато. Думаю, людині необхідно співставити:

  • що подобається робити
  • що з цього виходить найкраще
  • у яких сферах це можна застосувати

Велике щастя, коли робота дійсно подобається. Тоді ти не працюєш, а займаєшся улюбленою справою.

Якщо знайти таке діло у житті і воно ще буде приносити дохід – це чудово.

Бажаю всім знайти саме таку роботу і отримувати задоволення від самореалізації та власного розвитку!