Як розпочати кар’єру в IT

28.01.2021 1 хв

Чек-лист для тих, хто знаходиться на старті професійного шляху або змінює сферу діяльності

  1. Обери спеціальність, за якою хочеш працювати

Галузь IT об’єднує багато професій та спеціалізацій. Деякі з них пов’язані із програмуванням. Інші – потребують навичок у дизайні, менеджменті, маркетингу. Розглянемо варіанти для тих, кому цікаво писати код, і для тих, хто не хоче програмувати.

Ким можна стати, якщо хочеш працювати з кодом:

  • Front-End/ Back-End/ Full-stack-розробник
  • QA спеціаліст
  • Mobile Developer
  • Game Developer
  • DevOps engineer

Для технічного спеціаліста найпростіше розпочати роботу в IT з посади QA або Front-End-розробника. До цих вакансій менше вимог по хард скілз, ніж до інших спеціальностей, перерахованих вище. Плюс є вакансії для шукачів без досвіду або з досвідом роботи менше року.

Ким можна стати, якщо не хочеш програмувати:

  • IT-рекрутер, HR-спеціаліст
  • Project Manager
  • Графічний, Web-дизайнер
  • Digital-маркетолог
  • Sales Manager
  • Бізнес аналітик, Product Manager.

Якщо ти зараз на початку кар’єри і не знаєш, яка спеціалізація твоя, звернись до кар’єрного консультанта. У навчальному IT-центрі Level Up ця послуга безкоштовна. Спеціаліст допоможе тобі визначитись із напрямком і скласти план дій.

  1. Визнач, які навички потрібні для твоєї спеціальності

До кожної посади – свої вимоги. Вони відрізняються у вакансіях в залежності від профілю компанії та регіону. Щоб дізнатись, які навички потрібні для твоєї спеціальності, дивись вимоги на сайтах пошуку роботи. Наприклад, на dou.ua, djinni.co чи jobs.ain.ua. На цьому етапі звертай увагу на IT-компанії – у них висока планка.

Окрім вимог у вакансіях, є базові навички, необхідні кожному, хто прагне в IT. Це володіння письмовою і розмовною англійською на рівні Intermediate і вище, знання теорії в IT, а ще високий рівень мотивації.

  1. Обери спосіб навчання і вчись

Можна вчитись самостійно. У мережі достатньо статей, схем і рекомендацій, як розпочати кар’єру в IT з нуля. Ми радимо ознайомитись з цією інформацією, але застерігаємо: матеріалу буде дуже багато, і тобі доведеться систематизувати його самостійно. Планування також впливає на якість самоосвіти. Без нього ризикуєш розтягнути навчання на невизначений термін і вигоріти раніше, ніж побачиш результат.

На курси варто йти, щоб систематизувати знання і здобути досвід. Обирай навчання, результатом якого стане реальний проєкт для портфоліо. Звертай увагу на досвід викладачів, дивись їх соцмережі, читай відгуки.

Окрім відношення теорії-практики на курсі, оцінюй додаткові можливості. Зазвичай, це допомога у працевлаштуванні: створення IT-резюме, підготовка до співбесіди, стажування у компаніях.

  1. Напиши резюме і супровідний лист, підготуй соцмережі

Редагуй CV відповідно до вимог вакансії. Пиши про релевантні навички і досвід, але чесно. Якщо вимоги в обраних вакансіях сильно відрізняються, склади кілька резюме. 

Те ж саме із супровідним листом. У роботодавця має бути враження, що цей лист написаний спеціально для нього. Щоб вийшов хороший текст, дізнайся, чим займається компанія, який у неї продукт, хто клієнти, які цінності об’єднують працівників. Ознайомся з інформацією на офіційному сайті, у соцмережах, медіа, відгуках, у профілях керівників і працівників компанії. 

Перед тим, як додавати в резюме посилання на свої LinkedIn і Facebook, перевір, чи немає там провокативного контенту. Залиш пости, які тобі подобаються. У профілі напиши про курси, освіту, хобі та яку роботу шукаєш.

  1. Знайди компанію, де отримаєш перший комерційний досвід

Першим місцем роботи не обов’язково має бути відома IT-компанія. Підійде будь-яка компанія, де ти зможеш набратись досвіду і прокачати навички.

Щоб знайти першу роботу в IT, стеж за сайтами вакансій, підпишись на тематичні канали в Telegram і групи в Facebook, дружи з рекрутерами в LinkedIn, зареєструйся на сайтах djinni.co або work.ua. Якщо цікавишся роботою у конкретній компанії, підпишись у всіх соцмережах і стеж за оновленням вакансій.

  1. Сходи на співбесіду

Перш ніж іти на співбесіду, підготуйся – почитай про компанію, про вакансію, дізнайся, яка ринкова оплата на цій позиції, подумай, що розповідатимеш про себе.

Ти можеш одразу потрапити в IT-компанію, але будь готовим і до відмов. Це не має тебе засмучувати. Кожна співбесіда допоможе пофіксити баги, через які тебе не беруть. Главное – просити фідбек і працювати з ним. А ще на співбесіді ти можеш отримати рекомендації, дізнатись нове про технології, якими цікавишся, показати себе. Можливо, тебе запросять прийти пізніше, коли вивчиш, що потрібно. І це також позитивний результат!

У навчальному IT-центрі Level Up ти можеш отримати професію за такими напрямками: програмування, дизайн, маркетинг, менеджмент. Якщо сумніваєшся, приходь на безкоштовну зустріч із нашим кар’єрним консультантом , обирай спеціальність і приєднуйся до IT-спільноти.