Про перехід в сферу IT зараз замислюється багато хто. Ми неодноразово розповідали та ділилися лайфхаками, як змінити професію і стати it-шником. І все ж залишається одне питання – як це відбувається на практиці?
Ми попросили поділитися своїм досвідом Віктора Пономаренка, який в 38 років не побоявся круто змінити своє життя і почав з нуля будувати кар’єру розробника. Читайте і надихайтеся!
Вікторе, розкажіть, будь ласка, де ви працювали і чому раптом вирішили поміняти спеціальність та піти вчитися на розробника С# у 38 років?
Мені завжди була цікава сфера IT. Ще в школі я писав прості програми на мові Basic. Але в той час, у 90-і роки, цей напрямок ще не був таким популярним, затребуваним і високооплачуваним, як зараз.
У мене математичний склад розуму, і я вибрав інженерну спеціальність «електропривод і автоматизація промислових установок».
Далі пішов працювати за цим напрямком у сфері металургії. Досяг чимало. Був начальником дільниці з ремонту електрообладнання конвертерного цеху ДМКД, мав у підпорядкуванні 3 майстри та 35 електромонтерів.
Але в останні роки металургія пішла на спад. Зниження зарплат та відсутність перспектив спонукали мене згадати про юнацьке захоплення програмуванням.
І ви відразу вирішили записатися на навчальні курси?
Ну не зовсім відразу. Коли я працював на заводі, у мене виникла ідея написати бот (мова Visual Basic) для автоматичної торгівлі через API інтерфейси системи WebMoney, яка в той час була ще дозволена. І зміг непогано заробити на цьому.
Через рік після того як WebMoney закрили, мені потрапила в руки книга Ріхтера. Я читав і мені здавалося багато в ній досить знайомим. Поспілкувавшись з племінником, який пройшов довгий шлях розробника, я вирішив теж “вклинитися” у цю сферу.
IT-перспективний напрямок в плані заробітку, у мене щось в цьому виходить. Чому б не спробувати?
Але головне, що я зрозумів, що мені потрібно підвищити свій рівень знань, щоб бути в ІТ професіоналом, а не любителем-самоучкою.
І тоді вже я вивчив інформацію, переглянув купу шкіл, їх програми навчання, хто викладає, в результаті мій вибір припав на Level Up. Я прийняв рішення записатися в на курс ” Розробка мовою С# під платформу . Net»
Як проходило ваше навчання?
Для мене це було корисно та захоплююче. Я повністю занурився в “свою” атмосферу. Олександр Пюра дуже талановитий викладач!
Отримав масу задоволення, розробляючи випускний проект. Це була гра Тетріс, в якій я реалізував одне ядро і три GUI-Forms, WPF і Console.
Скільки часу після закінчення курсу вам знадобилося, щоб знайти роботу? Як відбувався процес пошуку? Чи були якісь труднощі?
Я знайшов роботу приблизно за місяць до закінчення курсу. Почав шукати заздалегідь. Пройшов 5 співбесід, 2 з яких виявилися успішними.
В SiteCore – не пройшов. Засипали питаннями з теорії графів. Сказали, що потрібно підучити алгоритми. Хоча, не знаю який відсоток людей дав відповідь би на таке специфічне питання…
У SoftServe я завалив останнє завдання. Але ж навіть невдалі співбесіди – це корисний досвід. Я це прекрасно розумів.
І незабаром пройшов відразу в дві компанії – Apriorit та PfSoft. Вибрав другу. Компанія розробляла комплекс ПЗ для брокерів і банків, а я колись трохи стикався з цим.
Коли я отримав вже реальний досвід, знайти роботу, яка подобається, стало набагато простіше, адже попит на IT-розробників високий.
Ви не шкодуєте що в якийсь момент зважилися вийти зі звичного кола і змінити напрямок роботи? Чи були у вас якісь побоювання?
Звичайно не шкодую, навпаки – дуже радий.
Побоювань особливих не було. Якщо захочеш, нічого неможливого немає.
Як результат, я займаюся тим, що мені подобається. Ставлення до персоналу в IT-сфері незрівнянно краще, ніж в інших галузях в нашій країні. Відпустку можна брати, коли захочеш, зарплата постійно зростає (на відміну від інших сфер).
У мене з’явився час та можливість відвідувати спортзал. А компанія, в якій я працюю, постійно проводить різні змагання, корпоративи, інші заходи для всебічного розвитку співробітників.
Вікторе, ваш досвід зміни свого життя дуже надихаючий. Що б Ви побажали людям, які хочуть перейти в IT, але побоюються в 35 + ризикнути і змінити щось у своєму житті?
- По-перше, можу сказати, що, якщо є інтерес і здібності до IT, то варто відкинути всі сумніви, піти на хороші курси, щоб підтягнути свій рівень, і шукати роботу в IT з підходящими для вас умовами.
Сфера настільки швидко розвивається, що попит на співробітників поки перевищує пропозицію на ринку. Так що, якщо ви серйозно налаштовані, то ніякого ризику практично немає. Вік абсолютно не перешкода.
Вік абсолютно не перешкода для роботи в IT!
Досвід і навички, отримані в інших сферах, стануть корисними в новій професії.
Навпаки, досвід і навички, отримані в інших сферах можуть стати в нагоді у новій професії.
- Ну а по-друге, звичайно, хочу порадити всім, хто хоче працювати в IT, навчитися постійному саморозвитку. Щоб досягти успіху в цій сфері, не можна стояти на місці, потрібно постійно стежити за новинами, вдосконалюватися, щоб рости професійно і підніматися по кар’єрних сходах.
Так що навчайтеся та розвивайтеся. І все у вас вийде!
Успіхів і відмінних заробітків в IT від душі бажаю всім!