Як у 19 років отримати оффер від ІТ-компанії – Історія Іллі Башарова

02.09.2019 1 хв

Цього разу нам пощастило поспілкуватися зі студентом відразу ж після його фінальної співбесіди, під час якої він отримав свій офер.

Ілля закінчив курс “Веб-розробка з використанням мови РНР”. Пройшло всього 2 місяці, як він отримав ту пропозицію, яку хотів. Далеко йти не довелося. Компанія знаходиться в нашому ж бізнес-центрі поверхом вище. Плідна співпраця з WOW Corporation у нас вже не вперше. Нашим випускникам там завжди раді.

Ілля, розкажи нам трохи про себе.

Я вчуся на другому курсі Університету Митної справи та фінансів, спеціальність – “Комп’ютерні науки”. Вибирав курс самостійно. Я довго думав про те, куди піти вчитися, радився з батьками, знайомими і прийшов до висновку, що найпопулярніший напрямок – це ІТ.


Скажи, а чому ти отримуючи профільну освіту у ВУЗі, вирішив піти ще й на IT-курси?

Коли я був на першому курсі, мені весь час здавалося, що мені чогось не вистачає. Хотілося чогось більшого: швидше навчитися кодити, бачити свій результат.

Якось під час лекції один з наших викладачів обмовилася, що комерційні курси дають можливість значно швидше отримати знання та навички, необхідної для старту кар’єри в ІТ.

ВУЗ дає хорошу теоретичну базу, а IT-курси – практичні навички для роботи.

ВУЗ дає хорошу базу – ми багато вивчали теорії. Але серед моїх знайомих багато людей, які в свої 30-40 років повністю змінюють свою сферу і переходять в ІТ. Я вчуся на 2 курсі, мені 19 років і я хотів зробити це зараз, поки молодий, щоб встигнути більше. Тому я вже працюю, ВУЗ я кидати не буду, але на осінь планую вже переводиться на вільне відвідування і працювати на фул тайм.


Чому ти вирішив піти вчитися в Level Up?

Я довго думав і цікавився цією сферою, і одного разу при зустрічі зі знайомим ми зачепили тему ІТ. Я поділився з ним своїми думками, що хочу спробувати себе в якомусь з напрямків. Він порадив мені вибрати курс та пройти навчання. Мій вибір зупинився на Level Up. До цього я вже чув і читав про ваш навчальний центр. Мій друг сказав, що саме у вас дають хорошу базу. Я визначився з курсом, порадився зі знайомим, він дуже позитивно прокоментував вашу програму.

Вирішальним фактором у виборі IT-центру стала рекомендація мого знайомого, який працює в сфері IT.

Набір був відкритий. Заняття повинні були починатися через кілька днів. В той же день я прийшов в офіс і уклав договір.

У мене не було ні найменшого сумніву, але були побоювання, що доведеться не легко, і, можливо, я не впораюся з таким навантаженням. Але я чітко собі сформулював мету: за всяку ціну закінчити курс та стати веб-розробником.


Чи були у тебе сумніви в правильності твого вибору?

Якби у мене був шанс повернутися на рік назад і змінити своє рішення, я б цього не робив, тому що я не шкодую ні про що. Я повністю задоволений результатом. У мене був найкрутіший викладач – Антон Серяпов. Це дуже цікава людина, чуйний і уважний викладач, строгий (в хорошому сенсі цього слова), досвідчений фахівець, з хорошим почуттям гумору.

Викладач – це головний мотиватор і живе підтвердження, що ти можеш досягти успіху.

Не було жодного питання, на яке б Антон не зміг відповісти. Відео приклади завдань, статті, – на всі випадки життя. І окреме спасибі його жартам! Він завжди був у доброму настрої, завдяки чому заняття проходили дуже легко – на одному диханні. Навіть якщо ти приходиш, не виконавши ДЗ, то він дає тобі такого “стусана”, за допомогою якого ти більше ніколи не будеш повторювати таких помилок.


Що можеш розповісти про свою групу і що найбільше запам’яталося?

Атмосфера в нашій групі була дуже позитивною. У нас за 8 місяців з групи пішла тільки 1 людина, і то на самому початку. Незважаючи на те, що ми всі були дуже різні і за віком і за інтересами, ми дуже добре спілкувалися, зустрічалися крім курсу: ходили в кафе після занять, на екскурсії, які організовував Level Up.

Коли тебе оточують люди, з якими цікаво крім занять – це надихає і на навчання.

Одним з найяскравіших подій був наш Новорічний корпоратив. Було дуже весело. Ми знайомилися та спілкувалися з іншими студентами і викладачами, грали в конкурси, ігри, танцювали. У нас майже ніхто і ніколи не пропускав занять, тільки якщо зовсім погано було)))

На курсі я був наймолодшим у групі.

Якщо порівняти перше заняття, куди я прийшов і зрозумів, що я найменший у групі, і закінчуючи останнім заняттям – ми стали як одна сім’я. У чаті спілкуємося досі. Я знаю, що майже усі вже працевлаштувалися.

Ми збираємося поїхати на шашлики. Мені взагалі здається, що в Level Up особлива аура – співробітники такі чуйні, позитивні. Мені подобається спостерігати за вами в Інстаграм. Ви вмієте піднімати настрій!


Що скажеш про курс? Чи виправдалися твої очікування?

Що стосується самого курсу і навчання, я реально отримав результат, за яким прийшов. Курс дуже змістовний. Він триває 7,5 місяців. І на самому початку здавалося, що це дуууууже довго. Але врешті ти розумієш, що це далеко не все, і попереду ще буде дуже багато годин навчання. Але розбиратися доведеться вже самостійно, а це завжди важче – поруч вже немає Антона, який скине тобі посилання, де можна почитати потрібну інформацію. В рамках навчання ми часто практикували командні проекти. Це дуже допомагає налагодити комунікацію в групі, з іншими людьми.

Курс дуже змістовний, багато прикладів і домашніх завдань для відпрацювання практичних навичок.

В останній місяць ми працювали над своїм фінальним проектом. Тут ми вже на своїй шкурі зрозуміли, чому дедлайн – таке страшне слово.

Адже ми не встигали все зробити, приходили за кілька годин до заняття, спілкувалися в чаті практично 24/7. Але було дуже цікаво, що вийде в результаті. Про все це я постійно розповідав своїм одногрупникам у ВУЗі, ділився з ними своїми першими роботами, виконаними завданнями, після чого кілька моїх одногрупників вже теж студенти Level Up, тільки інших напрямків.


Розкажи про свій досвід працевлаштування?

Останні 2 місяці навчання ми вже активно готувалися до співбесід, до працевлаштування.

Нас додали в чат з працевлаштування, ми переглядали вимоги вакансій, самі дивились різні вакансії на DOU. Викладач часто скидав інформацію про вакансії та вимоги до кандидатів. А потім ми обговорювали на заняттях, що необхідно робити, знати, вміти, щоб отримати той чи інший офер.  Однак серйозно кожен з нас взявся за цю справу тільки після закінчення курсу.

Я страшенно нервував перед першою співбесідою, з кожною наступною я відчував себе впевненіше. І на п’ятому я вже отримав джоб-оффер.

Аня (кар’єрний консультант) допомогла нам скласти привабливі IT-резюме. Звичайно, коли я йшов на першу співбесіду, я страшенно нервував, не знав, що будуть питати. Але вже на 2-3 співбесіді було значно легше.

Коли я моніторив інформацію про вакансії, то виявилося – пропозицій насправді багато. Існує багато варіантів для працевлаштування без досвіду роботи: платні, безкоштовні і навіть оплачувані стажування.

Головне вірити в себе та не опускати руки після першої невдалої співбесіди, а розцінювати це як можливість краще підготуватися до наступної.


Ілля, спасибі тобі за твою відкритість і позитивний настрій!

Ми тобі бажаємо успіхів на новій посаді і чекаємо тебе в гості. Завжди раді дізнатися про твої успіхи!

Спасибі, в гості обов’язково буду заходити! Тим більше, що працюю я тепер поверхом вище від Level Up.