Кар’єрний ріст як результат роботи над собою

26.09.2019 1 хв

Історія Вадима Близнюка  – з техпідтримки в php-розробники

Вадим закінчив курс “Веб-розробка з використанням мови РНР” і зараз працює в команді php-розробників компанії WOW Corporation. Навчальний центр Level Up не в перший раз готує кадри для цієї компанії. І ось ще одна цікава історія нашої плідної співпраці.

Вадим, розкажи будь ласка, як виникла ідея піти на курси з Веб-розробки?

Рік тому я прийшов працювати в компанію WOW Corporation, яка знаходиться по сусідству з Level Up. Проект, в який мене запросили, не був безпосередньо пов’язаний з програмуванням. Але в процесі роботи я стикався з питаннями, які мають відношення до Веб-розробки, розробки прикладних додатків, андроїд – додатків.

Крім того, Веб – розробка частково була моїм хобі. Я цікавився цим, дещо читав. Мав уявлення.  І це мені надалі дуже стало у нагоді.

Тієї інформації, яку я шукав самостійно, було недостатньо, щоб хобі стало роботою. Тому я вирішив піти на курси.

І це було абсолютно вірне рішення, адже за підсумками навчання я тепер займаюся тим, що мені більше подобається – Фул-стек розробкою. У тій же компанії, в якій і починав.


Чому ти вибрав курси саме в Level Up?

По-перше, це було зручно – по сусідству.

По-друге, я спілкувався зі знайомими на тему відгуків про різні школи. Про Level Up чув тільки позитивні. Всі хвалили. 

Я зайшов і дізнався, що якраз набирається курс за напрямком, який мене цікавить. Так я і потрапив на Веб-розробку до Антона Серяпова.


Поділися, будь ласка, своїми враженнями про викладача.

Зі мною працював колега, який теж навчався у Серяпова в Level Up. Від нього я отримав чудові відгуки саме про цього викладача. Я сходив на тестове заняття. Посидів з групою, яка на той момент закінчувала курс.

Той спосіб викладання, донесення інформації, який я побачив, мені відразу сподобався.

Я зрозумів, що ця людина вміє налаштувати комунікацію зі студентами та донести складні речі простою мовою. Вся інформація зрозуміла кожному студенту, в аудиторії панує позитивна атмосфера. Це було саме те, що мені потрібно.

Навіть якби довелося довше чекати початку курсу у Серяпова, я б чекав, настільки мені сподобалася його подача.


Яка у вас була група?

Група була чудова. Заняття проходили максимально цікаво. Було весело, завжди багато жартів.

Позитивна атмосфера дуже важлива. Це не як в інституті – тобі відчитали лекцію, і ти пішов.

Тут можна вільно поговорити на різні теми, розібратися в якихось питаннях, які виникають навіть за межами тем курсу. Наприклад, ти в чомусь розбираєшся самостійно, щось не зрозумів – на це теж можна було отримати відповідь.

Група класна. З усіма ми досі спілкуємося в чаті Телеграм. Багато разів зустрічалися та спілкувалися в неформальній обстановці.


Чи відіграє роль у навчанні сама атмосфера, контакт викладача та студентів у позаурочний час?

Так, звичайно. Я така людина, яка любить неформальну обстановку в навчанні.

З одного боку, я отримую те, за чим прийшов – знання, практику, досвід, а з іншого боку, в атмосфері невимушеності тобі спокійно, комфортно та легко отримувати інформацію, нових друзів, знайомства.

Івенти, зустрічі, заходи – це додаткові бонуси, які допомагають розвиватися всебічно.

Це розширює область професійних інтересів, допомагає знаходити нові знайомства.


Що ти думаєш про саму програму курсу? Наскільки вона відповідає вимогам, з якими випускники стикаються під час роботи?

 В цілому, я отримав те, за чим прийшов, на 100%.

Сам спосіб подачі матеріалу дуже розумно та вірно побудований. Людина, яка ніколи не працювала програмістом, може отримати базові знання повністю з нуля.

При великому бажанні розбиратися в нових речах та за допомогою цього курсу, кожен може отримати основну базу та навчитися шукати нову інформацію, правильно думати, вирішувати задачі.

Тим, хто, як я, приходить вже з деякими знаннями, курс допомагає консолідувати цю базу в якусь основу, розібратися в ключових речах.

Неможливо придумати універсальну штуку, яка всьому навчить. В нашому випадку, головне було навчитися вчитися – шукати інформацію, вирішувати задачі. Саме це я і отримав від курсу.

В кінці навчання були цікаві групові фінальні проекти. З їх допомогою ми чітко усвідомили, як застосувати на практиці отриману інформацію.


Як скоро тобі запропонували перейти на посаду Веб-розробника в WOW Corporation?

Я пішов працювати в цей напрямок ще до закінчення курсу. У тій же компанії перейшов з техпідтримки до відділу ІТ та отримав можливість працювати в команді розробників фул стек.

На роботі відразу почав застосовувати знання, отримані в Level Up. Увечері на уроках щось дізнавався, а вранці приходив на роботу і розумів, що потрібно робити, яку інформацію шукати для виконання тих чи інших завдань.


Які цілі ти ставиш перед собою надалі?

Буду далі розвиватися як Веб-розробник. Адже досвід в цьому дуже важливий. А досвід пропорційний витраченому часу.

Цікавлюся розробкою Андроїд-додатків. Можливо, знову повернуся до вас на курси, щоб вивчити ще й це. Але це в майбутньому.

Зараз потрібно зафіксувати свої позиції, знання. Перевірити їх на практиці. Цей період найцікавіший та найважливіший. Коли отримав якісь знання та маєш отримати свій перший досвід.


Що ти можеш побажати тим, хто шукає себе у сфері ІТ?

В першу чергу, потрібно зрозуміти для себе, наскільки тобі подобається займатися тим чи іншим напрямком.

Якщо щось робиться через силу і хоча б наполовину не приносить задоволення, то старанність в пошуку інформації та навчанні через деякий час зникне та навряд чи призведе до якогось успіху.

Свою справу потрібно любити. Щоб, коли виходило вирішувати якісь завдання, це було в кайф та хотілося далі вчитися.

Якщо буде це, тоді труднощі не заважають просуванню, а навпаки додають азарту.

Ну і, звичайно, потрібно докласти зусиль, старання, працювати як з викладачем, так і самостійно.

І тоді результат у вигляді радості від того, що робиш, від своїх досягнень, не змусить себе довго чекати.