🤔«Якщо я влаштуюся тестувальником програмного забезпечення, що саме буду робити?»
Варити каву і їсти печінки)) 🍩- це звичано жарт.
Обов’язки тестувальника залежать від обраної методології управління проектом і від існуючих ролей, від ситуації з командою, від фази розробки, фази тестування та ін.
Однак, візьмемо фази тестування. Є така штука (про яку запитують на співбесідах) – STLC – Software Testing Lifecycle – життєвий цикл тестування ПЗ, зараз розберемося з чого він складається:
1. Аналіз вимог
На цій фазі тестувальник вивчає вимоги до нового функціоналу. Багато читає документації, перевіряє вимоги, домагається роз’яснень тощо
2. Планування та оцінка
Цей пункт більше відноситься до тест лідів, які пишуть тест план, але якщо коротко, тут визначається, хто, що, коли, доки і за яких умов робить у тест команді. Інакше висловлюючись, день-два мітингів (meetings)
3. Написання тестів
Відповідно до зазначеної тест стратегії. Тобто нам у вимогах сказали, що буде поле з кнопками (ох ці приклади з кнопками))), ми нічого цього не бачили, але повинні написати, як саме все це добро тестувати і що очікується в результаті. Коротше, сидимо, пишемо
4. Розгортання тестового оточення
Отримали версію від розробників, встановили, провели короткі тести (Smoke test), щоб визначити за критеріями тест плану, чи готовий софт до повного тестування. Коротше, тут починається біганина між тестувальниками та розробниками: збігай спитай – почекай – переустанови
5. Проведення тестування
Зрештою тестуємо, фіксуємо баги (дефекти)
6. Закінчення тестування
Тут пишемо звіти про тестування (reports), даємо рекомендації щодо випуску функціоналу
Ну а тепер все це наблизимо до реальності – накладемо одне на інше, пострибаємо з однієї фази на іншу і додамо тріска hotfix-ів (термінових виправлень) 😄 Якось так.
⠀
Бажаєте опанувати професію Тестувальника під керівництвом практикуючих експертів в оптимальний строк, тоді скоріше реєструйся на наш курс QA manual.