TOП 7 проектів, які написані на PHP

11.06.2024 1 хв

PHP – це мова програмування. Він найбільш затребуваний та популярний у розробці серверної частини сайтів (Back End) та веб-додатків найширшого призначення. Його використовують сотні тисяч програмістів у всьому світі та створюють великі проекти.

На PHP створено відому соціальну мережу Facebook, в якій зареєстровані мільйони користувачів. Значна частина проекту написана серверною мовою програмування. Розробники використовували XHP та популярне середовище HihHop.
І це не єдиний великий проект, який використовує цю програмну мову.

Компанія Yahoo! 2002 року перейшла на PHP і припинила використання Oracle. Мова PHP використовувався для створення засобів роботи з контентом та виконання внутрішніх завдань. Розробники застосували деякі аспекти на сторінках користувача Yahoo!: новини і подорожі.

Автори вільної online енциклопедії обрали PHP для написання Back End частини сайту. Щомісяця на сайт проекту Wikipedia заходить понад 500 мільйонів унікальних відвідувачів.

Автори сайту конференції використовували PHP як основну мову програмування в 2006 році. Його обрали як одну з найпопулярніших на той час мов, з якою працювали провідні розробники. Не забувайте про досвід масштабування Yahoo! та Facebook, які використовували PHP.

Так, соціальна мережа BlaBlaCar написана на PHP. Розробники використовували фреймворк Symfony. Аудиторія та користувачі цього стартапу збільшувалась і з’являлися фанати проекту. Щодня відвідувачі сайту шукають водіїв та залишають коментарі про свої поїздки.

Якщо подивитися на найпопулярніші Content Management System, CMS, то це WordPress (55%), Joomla (10%) та Drupal (8%), і вони написані на PHP. Відповідно, всі сайти, які створені на основі перерахованих CMS пишуться на PHP.
Зверніть увагу і на ці цифри:
PHP – основний для 80% сайтів, де відома мова платформи;
17% всіх сайтів створено на WordPress.

Говорять, що спочатку програмісти вибрали для сервісу YouTube саме мову PHP, але потім проект було кілька разів переписано.

За версією Tiobe PHP знаходиться на 7-му місці серед інших популярних мов програмування в 2018 році. У березні 2017 року він був на цьому місці і не змінив своєї позиції за рік в авторитетному рейтингу.
Портал Stackoverflow визначив у своїй статистиці PHP на 6 місце, а GitHub поставив його на 5 місце після аналізу опублікованих проектів та мов програмування, які використовують девелопери.
За опитуванням українських програмістів на порталі DOU серед мов програмування, які використовують хлопці для роботи на комерційних проектах, PHP опинився на 4 місці рейтингу.

Ця мова програмування має маленький секрет. Спочатку він був розроблений для написання сценаріїв, які виконуються на сервері. Це його перевага та синтаксис досить простий для вивчення. Розробники можуть впроваджувати власні сценарії в HTML-код сторінок, що спрощує створення динамічних сайтів.

Курс web-розробка з використанням PHP з нуля викладають у навчальному IT-центрі Level Up. Ця мова стане навичкою для початківця розробника сайтів та додатків. Програмістові зі стажем знання PHP допоможуть розробляти та створювати нові проекти та сайти, адже він був створений саме для таких цілей.